השתלת שיניים דיגיטלית

העתיד של העולם הדנטלי כבר כאן: הכירו את מהפכת רפואת והשתלות השיניים הדיגיטלית

זה התחיל אי שם בשנות ה- 80 כשהושק המחשב האישי והטלפון הנייד לראשונה, בשנות ה- 90 כשהאינטרנט הפך למיינסטרים והמשיך במהלך העשור האחרון כשהמהפכה הדיגיטלית כבר הפכה לגלובלית. כיום הקניות שלנו דיגיטליים, התקשורת שלנו ברשתות החברתיות והטלפונים החכמים דיגיטליים, הבתים שלנו גם הם הופכים לבתים חכמים ודיגיטליים, השירות בגופים ציבורים והשוק העסקי דיגיטליים, הספרים והעיתונים דיגיטליים, אפילו הביטוחים וחלק משירותי הרפואה השונים הופכים לדיגיטליים ושלא נדבר על הפיכת הרכבים לחשמליים עם גאדג'טים ואביזרי בטיחות דיגיטליים וכן, כן זו רק חלק ממגמה שמחלחלת לכל התחומים – החיים שלנו הופכים לדיגיטליים ואיתם גם מרפאות השיניים ועולם הרפואה וההשתלות הדנטליות לא נשארים מאחור והופכים נחשו ל… דיגיטליים, במטרה להפוך את טיפולי השיניים והשתלות השיניים בפרט לבטוחים, מדויקים, מהירים ונוחים יותר עם מינימום כאבים ופגיעה כירורגית תוך הימנעות מסיכונים וסיבוכים מיותרים ועם פתרונות חדשניים ומתקדמים המספקים מענה בהתאמה אישית לצורכיהם הרפואיים של המטופלים לשיפור איכות חייהם.

אז מהו בדיוק המהפך הגדול שעולם רפואת השיניים עובר ואיך הוא משפיע עליכם ועל תחום השתלות השיניים? מהם היתרונות המגוונים שבחיבור בין העולם הדיגיטלי לעולם הרפואה וההשתלות הדנטליות? איך העזרים הטכנולוגיים מסייעים לרופא השיניים ואיך למעשה השתלת שיניים דיגיטלית הופכת למטופלים את ההליך לבטוח יותר? למי זה מתאים ומה קורה במקרים של השתלות שיניים מורכבות ובאילו סוגי השתלות שיניים נעשה שימוש במערכת הממוחשבת דיגיטלית? ועוד.

סנדרה רינגלר וד"ר אלון לירן הזמינו לאולפן רשת 13 את רופא השיניים ד"ר מאור ניב D.M.D, בעל מרפאת שיניים רב תחומית בפתח תקווה להתארח בתוכנית "מילון היופי" כדי להסביר כל מה שחשוב לדעת על המהפכה הגדולה ברפואה הדנטלית שמתפשטת ברחבי העולם ונמצאת כבר כאן בישראל אשר הולכת לשנות לכם את החיים וכל מה שהכרתם!

מהי השתלת שיניים דיגיטלית?

השתלת שיניים דיגיטלית הינה פרוצדורה בה ממלאים העזרים הטכנולוגיים והמערכת הממוחשבת תפקיד מרכזי בפרוצדורה של השתלת השיניים טרום ההשתלה, במהלכה ואחריה שהשפעתם באה לידי ביטוי גם לאחר מכן לאורך השנים בתוצאה הסופית.

השתלת שיניים דיגיטלית הינה פסגת הטכנולוגיה הדנטלית וטכניקת טיפול חדישה ומתקדמת ביותר להשתלות שיניים המאפשרת לרופא השיניים טרם ההשתלה לבצע תכנון עתידי בדיוק מרבי לכל מטופל ומטופלת בהתאמה אישית ולאחר מכן התקנת שתלים דנטליים ביום אחד לאנשים הסובלים מחוסר שיניים מוחלט, לבעלי תותבות וגשרים מודבקים גם במקרים רפואיים מורכבים של מטופלים שקודם לכן נחשבו לא מתאימים לפרוצדורת ההשתלה ורצו לעבור טיפול השתלת שיניים.

השתלת שיניים דיגיטלית, מאפשרת לרופא השיניים לקבוע בהנחיה ממוחשבת על גבי מסך מחשב טרם הניתוח את מיקום השתלים באופן המדויק ביותר החל ממידות השתלים הדנטליים, מיקום השתלים הדנטליים, זווית הכנסת השתלים ועד לראות כיצד יראה השיקום הסופי עם מינימום פגיעה כירורגית ואפקטיביות מרבית, תוך כדי הימנעות מפגיעה בכלי דם, עצבים וסינוסים תוך הימנעות מסיכונים וסיבוכים מיותרים והתוצאה הסופית איכותית ואסתטית בסטנדרט הגבוה ביותר.

שימוש בהשתלת שיניים דיגיטלית מאפשרת לזהות כשלים ובעיות שעלולות לצוץ במהלך הטיפול, מאפשרת לקבל תמונת מצב של כל רקמות השן טרם ביצוע ההשתלה, כאמור תכנון מדויק ובהתאמה אישית, מונע הפתעות לא רצויות ומאפשר הצלחה גבוהה יותר של השתלים ללא טעויות אנוש, מקטין סיכון בכישלון השתלת השיניים, משך הטיפול קצר וההתערבות הכירורגית המינימלית מאפשרת החלמה מהירה מאוד יחסית, מאפשר לייצר כתרים איכותיים בדיוק מקסימלי ומסירת הכתרים כבר ביום ההשתלה, רמת האסתטיקה דנטלית גבוה, חוסך זמן ומפגשים מיותרים ומאפשר השתלת שיניים גם במקרים מורכבים.

כיצד מתבצעת השתלת השיניים דיגיטלית?

הליך השתלת שיניים דיגיטלית הינו הליך בעל ארבעה שלבים מרכזיים:

  • הדמיית חלל הפה: ראשית בשלב הראשון מבוצע אבחון ממוחשב של הפה באמצעות סריקת CT , המיועד ליצירת הדמיית תלת מימד של חלל הפה, שורשי השיניים, עצם הלסת וכל פרט רלוונטי לפרוצדורת ההשתלה. סריקה זו מספקת לרופא השיניים את כל המידע המרחבי הנדרש לו על מנת לבנות תכנית טיפול למטופל בהתאמה אישית.
  • תכנון הטיפול: שלב שני, מבוצע תכנון ממוחשב של הטיפול באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית וממחושבת בה נעשה שימוש בתוכנה  המאפשרת לרופא השיניים לבחור את השתלים והכתרים האופטימליים בהתאמה אישית למטופל ולמקם אותם בדויק מרבי בהיבטים של מיקום, זווית, עומק חדירה ועוד. כל זאת, על גבי הדמיה תלת מימדית שנערכת בשלב המקדים.
  • הדפסת תלת מימד: שלב שלישי, את תכנית הטיפול שתוכננה למטופל בהתאמה אישית בשלב הקודם, מתרגמת התוכנה לתוצר הסופי, סד כירורגי אשר מודפס באמצעות מדפסת תלת מימד. בנוסף, בשלב זה, מדפיס רופא השיניים את הכתרים הזמניים שעוצבו בשלב הקודם למטופל על מנת שכבר בתום הטיפול המטופל יוכל לחייך אל העולם.
  • פרוצדורת ההשתלה: שלב רביעי, לאחר כל שלבי ההכנה הדיגיטליים, מגיע הרגע בו רואים את היישום בפועל של תרומתה החשובה של הטכנולוגיה הדיגיטלית. רופא השיניים מניח על גבי לסת המטופל את הסד הכירורגי שהודפס ומתחיל בביצוע הקידוח והחדרת השתלים בהתאם למבנה הסד. הסד עצמו ישב בצורה מדויקת ומושלמת על גבי לסת המטופל ולאורכו יהיו מספר חורים, כמספר השתלים הדנטליים שיש להחדיר ללסת המטופל. כל חור יהיה ממוקם בדיוק מרבי ומקסימלי במיקום הרצוי, כאשר כל חור בנוי בצורה כזאת שניתן להחדיר דרכו את המקדח רק בזווית אחת ועד לעומק מקסימלי מוגדר ובכך למעשה, מושגת רמת הדיוק שלא היה ניתן להגיע אליה בעבר ללא המערכת הדיגיטלית לטיפולי השתלות השיניים.
 

הסריקות והצילומים נכנסים ישירות לתוכנה הדיגיטלית והמתקדמת המפענחת אותם ויוצרת מודל תלת ממד היוצר סד מפלסטיק עליו מסומנים אתרי ההשתלה באופן המדויק ביותר ואת הסד מניחים על גבי לסת המטופל לתהליך ההשתלה המבטיח לנו השתלת שיניים בטוחה ואיכותית במיקום הרצוי בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הימנעות מטעויות אנוש.

מהם היתרונות העיקריים של השתלת שיניים דיגיטלית?

תכנון, דיוק מכל השתלה ידנית ויעילות מרבית הם היתרונות המרכזים ביותר שמעניקה הטכנולוגיה הדיגיטלית להשתלות שיניים, אך יחד עם זאת, קיימים יתרונות נוספים שלעיתים עולים בחשיבותם על יתרונות אלו ומבניהן:

  • הערכות מוקדמת: אפשרות להכין את כל תכנית הטיפול כולל הסד טרם הטיפול כמו כן, את השתלים הדנטליים כך שנהיה ערוכים ומוכנים לטיפול ההשתלה מראש.
  • מזעור התערבות כירורגית: התכנון המוקדם והביצוע המונחה ממזער את כמות החתכים והפעולות הכירורגיות הנדרשות ובכך נחסך זמן, כאב ובעיקר קיצור והקלה משמעותית על תהליך החלמת המטופל.
  • זמינות גבוהה של הטיפול: התכנון, דיוק, יעילות ומזעור ההתערבות הכירורגית, תורמים בתורם להנגשת טיפול השתלת השיניים למטופלים שקודם לכן נחשבו לא מתאימים לטיפול השתלת שיניים. אנשים מבוגרים, או אנשים הסובלים ממחלות כרוניות מסוימות, שקודם לכן היוותה של פרוצדורת ההשתלה הייתה סיכון עבורם כיום יכולים לעבור טיפולי השתלת שיניים באמצעות הטכנולוגיה הדיגיטלית ובאמצעות טכניקות טיפול חדשות שפותחו על בסיס השתלת השיניים דיגיטלית.
  • יתרונות נוספים של השתלה דיגיטלית: איתור העצם האידיאלית להשתלה, ביטול הצורך בטיפולים מסובכים ויקרים כגון: הרמת סינוס, מניעת פגיעה בכלי דם ועצבים ובנוסף, את ההשתלה באמצעות הסד ניתן לבצע במספר דרכים פופולרית שבהן הינה ללא ביצוע חתך משחרר של החניכים ורוב גם ללא הנחת תפרים כלומר השתלה שמרנית עם תופעות לוואי פחותות לאחר הניתוח.
  •  

לפגישת ייעוץ ואבחון, נא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

טל

073-736-7199

עזרה ראשונה

050-866-8264

כתובת

צלח שלום 1 ,פתח תקווה

דילוג לתוכן